ثبت نام بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه سراسری 99

,
ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود. علاقه مندان به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در صورت داشتن شرایط ثبت نام، می توانند پس از آماده کردن مدارک لازم، برای ثبت نام اقدام کنند. …

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود. علاقه مندان به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در صورت داشتن شرایط ثبت نام، می توانند پس از آماده کردن مدارک لازم، برای ثبت نام اقدام کنند.

دانشگاه های سراسر کشور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون اقدام به جذب دانشجو می نمایند. جذب دانشجو به صورت بدون کنکور برای نیمسال اول تحصیلی یعنی ورودی مهر و نیمسال دوم تحصیلی یعنی ورودی ترم بهمن ماه در بیش از 85 درصد رشته محل های ارائه شده صورت می گیرد؛ در این نوع پذیرش ملاک قبولی داوطلبان سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم می باشد.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

بنابراین داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری در دوره های مختلف از جمله دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی می توانند با توجه به آخرین مدرک خود در ثبت نام بدون کنکور شرکت کنند. برای این منظور لازم است داوطلبان دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های سراسری 99 را مطالعه نموده و پس از بررسی شرایط و ضوابط و لیست رشته های ارائه شده به سایت ثبت نام مراجعه کنند.

زمان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 99

همان طور که در بالا اشاره شد، ثبت نام رشته های بدون کنکور در دو نوبت ورودی مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود. تاریخ ثبت نام در مهر ماه از 5 مرداد تا 14 مهرماه می باشد. ولی تاریخ ثبت نام برای ورودی بهمن ماه مشخص نبوده و داوطلبان باید منتظر اطلاعیه های ثبت نام باشند. اخبار ثبت نام از طریق صفحات مجازی آدنیا منتشر می شود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام ما را در تلگرام، اینستاگرام و روبیکا دنبال کنید.

لازم به یادآوریست که با توجه به روال سال گذشته پیش بینی می شود ثبت نام ورودی بهمن ماه امسال از اواخر آبان الی اواسط بهمن انجام شود.

شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 99

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها در سال 99، شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است، که داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط می توانند در ثبت نام شرکت کنند؛ در صورتی که در هر مرحله از ثبت نام عدم صلاحیت داوطلبان محرز شود، از ادامه ثبت نام آنان جلوگیری می شود.

شرایط عمومی:

1. اعتقاد به دین اسلام

2. اعتقاد و پیروی از نظام جمهوری اسلامی ایران

3. عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر

4.  عدم سابقه فساد اخلاقی

5. عدم سابقه کیفری

شرایط اختصاصی:

1. ارائه یکی از مدارک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم سه ساله نظام قدیم + اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم سه ساله نظام جدید (سال دوازدهم) و یا کاردانی (فوق دیپلم) (مختص متقاضیان مقطع کارشناسی پیوسته)

2. ارائه مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم سه ساله نظام قدیم + پیش دانشگاهی و دیپلم سه ساله نظام جدید فنی حرفه ای، کاردانش، هنرستان و نظری (مختص متقاضیان مقطع کاردانی ناپیوسته)

3. عدم منع نظام وظیفه برای آقایان

4. محرومیت پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور سراسری و بدون کنکور سراسری دوره ی قبل

5. ارائه تعهد نامه مبنی بر ادامه تحصیل در یکی از رشته محل های قبولی

6. تفاوت درصد اعمـال معدل کتبی در صورت متفاوت بودن نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 99

روند ثبت نام برای نیمه اول و دوم سال تحصیلی معمولا با یکدیگر متفاوت هستند؛ در ادامه روند ثبت نام برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه ارائه شده است.

 نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ورودی مهر ماه سال 99

طبق اطلاعیه سازمان سنجش نحوه پذیرش بدون ازمون دانشگاه های سراسری 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

مراحل ثبت نام به شرح زیر است:

1.  وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید.

2. از منوی رنگی سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

سراسری

3. دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایید.

سوابق تحصیلی

4. قسمت های مختلف دفترچه ثبت نام از جمله شرایط ، مدارک و لیست رشته های ارائه شده را به دقت مطالعه کنید.

5. در صورت یافتن رشته محل مورد علاقه خود وارد سامانه ثبت نام شوید.

6. با پرداخت هزینه ثبت نام ، کارت اعتباری ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 99 را تهیه کنید.

سراسری

7. تصویر عکس 3 * 4 خود را در سایت آپلود کنید.

8. فرم انتخاب رشته خود را حداکثر با 100 کد رشته محل، تکمیل نمایید.

9. شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت نام را دریافت کرده و تا پایان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

 نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن ماه سال 99

با توجه به روال ثبت نام سال های گذشته، پیش بینی می گردد که ثبت نام ورودی بهمن 99 به صورت حضوری و در خود واحد های دانشگاهی انجام شود. مراحل ثبت نام به این صورت است که:

1. وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید.

2. از منوی رنگی سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

3. دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایید.

4. قسمت های مختلف دفترچه ثبت نام از جمله شرایط، مدارک و لیست رشته های ارائه شده را به دقت مطالعه کنید.

5. با پرداخت هزینه ثبت نام، کارت اعتباری ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 99 را تهیه کنید.

6. با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به صورت حضوری به واحد مورد نظر مراجعه کنید.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”