انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

,
داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه کارشناسی ارشد خود مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان شده اند باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و …
انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه کارشناسی ارشد خود مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان شده اند باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و فرم اینترنتی انتخاب رشته کارشناسی ارشد را تکمیل نمایند .

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 شنبه پانزدهم شهریور ماه آغاز خواهد شد . در این مرحله که بعد از انتشار کارنامه اولیه کارشناسی ارشد انجام می گیرد ، داوطلبان با توجه به وضعیت مجاز بودن خود اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد می نمایند .

به عبارت دیگر ، داوطلبانی که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در موعد مقرر انجام داده ، و پس از دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 99 در جلسه آزمون حضور می یابند ، می توانند با توجه به این کارنامه ، رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنند .

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

لیست رشته محل ها ، هم زمان با شروع انتخاب رشته توسط سازمان سنجش منتشر شده و در قالب دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد . در این دفترچه علاوه بر معرفی رشته محل ها ، شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیز ، ارائه شده است .

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ پس از انتشار کارنامه اولیه و بررسی وضعیت خود ، برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد اقدام می نمایند . در این مرحله امکان انتخاب 100 کد رشته محل برای داوطلب وجود دارد که نحوه چینش این انتخاب ها از اهمیت بالایی برخوردار است .

در صورت اشتباه در اولویت بندی انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، داوطلب از کسب رتبه قبولی بازمانده و شانس خود را برای ورود به مقطع بالاتر از دست می دهد . تحلیل صحیح نتایج اولیه آزمون و دریافت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مسیر درست را به داوطلب نشان داده و او را با نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ آشنا می کند .

عوامل بسیاری در انتخاب رشته موثر می باشند که شناخت آن ها انتخاب رشته ای اصولی و حساب شده را برای داوطلبان به ارمغان می آورد . در این مقاله سعی کرده ایم به برخی نکات قابل ملاحظه در نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 اشاره کرده و مراحل این فرایند را بازگو کنیم .

مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

طبق روال سالیان گذشته بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 کارنامه اولیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود . متقاضیان برای طی کردن فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج کارنامه اولیه کارشناسی ارشد می بایست مراحل زیر را طی کنند :

  • بررسی وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • مراجعه به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹
  • دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ و بررسی شرایط
  • استخراج رشته محل های متناسب با مجموعه امتحانی خود
  • اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه
  • تکمیل فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود . به منظور کاهش خطا فرم پیش نویسی در انتهای دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ قرار داده شده است که داوطلبان می توانند انتخاب های خود را در این فرم درج نموده و پس از بررسی و تایید نهایی به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و در فرم اینترنتی مربوطه ثبت نمایند.

در انتهای این مرحله یک کد رهگیری 15 رقمی به نمایش در می آید که داوطلب ملزم به نگه داری از آن برای استفاده در مراحل بعدی چون ویرایش انتخاب رشته و یا مشاهده اعلام نتایج نهایی ارشد 99 می باشد . همان طور که مشاهده می کنید فرم پیش نویس انتخاب رشته از سه ستون نام دانشگاه، نام رشته/گرایش و کد رشته محل تشکیل شده است .

توجه داشته باشید شرکت در این مرحله هزینه ای تحت عنوان هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در بر نداشته و تنها متقاضیان رشته محل های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم می بایست کارت اعتباری علاقه مندی خریداری نمایند . (البته در صورتی که در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹ هزینه ای بابت خرید این کارت پرداخت نکرده باشند .)

راهنمای تصویری انتخاب رشته ارشد 99

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 99 پس از مطالعه شرایط و ضوابط دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و به ثبت کد رشته ها طبق الویت بندی خود بپردازند . در راهنمای تصویری زیر مراحل انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 توضیح داده شده است .

ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب نمایید .

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

روی سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته) کلیک کنید .

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شده و اطلاعات درخواست شده را وارد نمایید . در صورت فراموشی کد پیگیری خود که در زمان ثبت نام دریافت کرده بودید می توانید با ثبت درخواست در سامانه سازمان سنجش نسبت به دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام کنید .

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

بعد از ورود به میز کار خود روی گزینه انتخاب رشته کلیک کرده تا فرم اینترنتی انتخاب رشته نمایان شود .

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”