داوطلبانی که در کنکور ۹۹ شرکت کرده و بر اساس توضیحات کارنامه اولیه خود، شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 99 را دارند، می توانند با آگاهی از دوره هایی که در آن مجاز به انتخاب رشته شده اند، حداکثر 150 کد رشته محل را متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود انتخاب و در فرم اینترنتی سازمان سنجش درج نمایند.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۹ روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند بر اساس رتبه و تراز کسب کرده و در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته ، به صورت مجزا در انتخاب رشته کنکور ۹۹ و انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 شرکت کنند.

متقاضیان انتخاب رشته کنکور سراسری می توانند بعد از مشاهده توضیحات کارنامه کنکور سراسری با توجه به اینکه در کدام دوره مجاز شده اند، می توانند نسبت به انتخاب 150 رشته مورد علاقه خود از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 در سایت سازمان سنجش به نشانی مذکور اقدام نمایند. با توجه به اهمیت انتخاب رشته، در ادامه این مقاله مراحل و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ را بیان می کنیم.

مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 99

مهم ترین مرحله در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 بررسی وضعیت علمی داوطلبان بر اساس کارنامه کنکور سراسری 99 می باشد. به این منظور داوطلبان می بایست در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 99 به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و کارنامه خود را که حاوی درصد دروس، رتبه، تراز و وضعیت مجاز بودن آن ها در دوره های روزانه و غیر روزانه می باشد دریافت نمایند.

داوطلبانی که بر اساس این کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند خود را برای این مرحله سرنوشت ساز آماده نمایند. سازمان سنجش پس از انتشار کارنامه اولیه داوطلبان زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ را اعلام کرده و امکان تکمیل فرم اینترنتی را فراهم می کند.

متقاضیان به منظور انتخاب رشته می بایست مراحل زیر را طی کنند:

 • مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 99
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 99 و مطالعه دقیق آن
 • استخراج رشته محل های مرتبط با رشته امتحانی
 • اولویت بندی انتخاب ها بر اساس علاقه
 • تکمیل فرم انتخاب رشته
 • دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته آزمون سراسری 99

داوطلبان برای ورود به مراحل انتخاب رشته کنکور 99 در ابتدا می بایست به سایت انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۹ به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. از منوی سمت راست لینک سراسری را انتخاب نمایند. پس از ورود به بر روی لینک انتخاب رشته کلیک کنند. متقاضیان پس از ورود به سامانه انتخاب رشته با درج یکی از اطلاعات ثبت نامی که شامل شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام یا شماره داوطلبی می شود، وارد صفحه انتخاب رشته کنکور سراسری می شوند.

داوطلبان به منظور انتخاب رشته کنکور سراسری 99 می بایست وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند. بعد از ورود به سایت مذکور بر روی لینک دفترچه و انتخاب رشته سامانه های آزمون سراسری سال 1399 (رشته های با آزمون – صرفا براساس سوابق تحصیلی) کلیک کنید.

آزمون

بعد از ورود به صفحه ی مذکور بر روی لینک انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 کلیک کنید.

آزمون

در این بخش پس از مطالعه نکات ذکر شده در این صفحه کلید اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 99 را مطالعه نموده ام را تایید کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری 99

همانطور که در تصویر زیر میبینید با استفاده از سه روش می توانید وارد مراحل انتخاب رشته آزمون سراسری 99 شوید.

در این بخش یک فرم برای داوطلبان به نمایش در می آید که در آن می بایست نسبت به درج معدل دیپلم و سوابق تحصیلی اقدام نمایند و پس از تکمیل نمودن فرم مذکور بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنند.

در نظر داشته باشید راهنمای تصویری بالا مربوط به سال 98 است.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”

4 پاسخ

تعقیب

 1. hydroxychloroquine 3 mg for malarial

  نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 انتخاب رشته تخصصی آزمون سراسری

 2. who makes hydroxychloroquine 200mg

  repeatedly superior vena cava sorry

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *