ثبت نام کنکور سراسری

جزئیات حذف سهمیه های کنکور 99

,
حذف سهمیه های کنکور ۹۹ هر همه پست ها ساله سازمان سنجش برای داوطلبان کنکور سراسری، سهمیه هایی را در نظر می گیرد که بر اساس آن حد نصاب قبولی دارندگان این سهمیه به نحوی کاهش می یابد. به دنبال اختصاص این سهمیه ها موج اعتراضات داوطلبان شکل گرفت و پیرو …

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

,
بسیاری از دانش آموزان یا فارغ التحصیلان دوره ی متوسطه دوم، علاقه ی زیادی به شغل معلمی دارند. شغل معلمی یکی از شریف ترین و مهمترین شغل ها در سراسر دنیا محسوب می شود و در دهه های اخیر بر این شغل، مخصوصا در کشورهای توسعه یافته توجه زیادی شده است. …

ثبت نام آزمون سراسری

,
ثبت نام اولیه سازمان سنجش آموزش کشور مسئول ثبت نام آزمون سراسری در کشور می باشد. ثبت نام آزمون سراسری به صورت اینترنتی و از سایت سنجش به آدرس زیر می باشد. رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) در سایت سنجش (معمولاً اواسط …

سهمیه های آزمون سراسری

,
در این مقاله سعی کرده ایم داوطلبان آزمون سراسری را با انواع سهمیه ها در این آزمون آشنا کنیم. سهمیه ها بر روی رتبه داوطلب تاثیر بسزایی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.   انواع سهمیه های آزمون سراسری هر داوطلب بر اساس شرایط خود …

حذف سهمیه های کنکور ۹۹

هر همه پست ها ساله سازمان سنجش برای داوطلبان کنکور سراسری، سهمیه هایی را در نظر می گیرد که بر اساس آن حد نصاب قبولی دارندگان این سهمیه به نحوی کاهش می یابد. به دنبال اختصاص این سهمیه ها موج اعتراضات داوطلبان شکل گرفت و پیرو آن لایجه ای توسط وزارت علوم و بهداشت در جهت حذف یا اصلاح سهمیه به مجلس ارائه شد.

در همه سال های اخیر داشتن سهمیه، نحوه و میزان اعمال آن در کنکور سراسری به یکی از موضوعات چالش برانگیز این ماراتن بزرگ تبدیل شده است و بسیاری از داوطلبان خواستار اصلاح قانون سهمیه های موثر در این آزمون شدند.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

سهمیه

از این رو قرار بر این شد که وزارت علوم در قالب لایحه‌ ای سهمیه‌ های کنکور را تغییر دهد اما مشخص نیست که این لایحه برای کنکور سراسری سال 99 اجرایی می‌ شود یا خیر؟

در این لایحه سهمیه‌ های ایثارگران، رزمندگان، بومی‌ گزینی، کارمندان، هیئت علمی و بهیار حذف و یا اصلاح می شوند و این قانون جایگزین آن‌ ها خواهد شد، پس از آن امکان ایجاد هیچ گونه سهمیه جدیدی به جز موارد مندرج در این قانون وجود ندارد.

در ادامه به بررسی اجمالی سهمیه ها و تسهیلات مذکور پرداخته و جزئیات مربوط به لایحه حذف سهمیه های کنکور 99 را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از حذف نشدن سهمیه های کنکور در سال ۹۹ خبر داد و اعلام کرد: لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب نشده، بنابراین سهمیه‌ ها در کنکور ۹۹ حذف نمی ‌شود.

سهمیه های کنکور سراسری 99

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، سهمیه های کنکور سراسری به چند دسته سهمیه ایثارگران، رزمندگان، خانواده شهدا، کارمندان و بهیار و…  تقسیم می شود. داوطلبانی که دارای شرایط استفاده از سهمیه های مذکور هستند باید نوع سهمیه خود را در فرم ثبت نام مشخص کنند تا از آن بهره مند گردند.

یکی از سهمیه های موثر در کنکور سراسری سهمیه مناطق است که خود به سه دسته سهمیه منطقه 1، 2 و 3 تقسیم می شود. این سهمیه بر اساس منطقه سه سال آخر تحصیل داوطلبان مشخص می شود به طوری که بخش های مرکزی مانند تهران، اصفهان و… منطقه یک محسوب می شود، شهر ها و شهرستان ها منطقه 2 و مناطق محروم و شهر های کوچک، منطقه 3 هستند.

این سهمیه سبب می شود که داوطلبان به جای این که با کل داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ به رقابت بپردازند نسبت به داوطلبان دیگر در همان سهمیه خود مورد مقایسه قرار بگیرند. ( داوطلبان سهمیه منطقه یک با داوطلبان سهمیه منطقه یک، داوطلبان سهمیه منطقه 2 با داوطلبان سهمیه منطقه 2 و …).

 سهمیه ایثارگران

جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، جانبازان زير 25 درصد و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسـر و فرزنـدان آنـان، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همچنين همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر نیز مشمول سهمیه ایثارگران بوده و در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

نکته 1: بیست و پنج درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر)، (آزادگان و همسر و فرزندان آنان)، (جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان) اختصاص دارد. (سهميه ايثارگران 25 درصد ظرفيت).

حذف سهمیه های کنکور

نکته 2: پنج درصد از ظرفيت هر كدرشته محل نيز به (جانبازان زير 25 درصد و همسر و فرزندان آنان) و (همسر و فرزندان رزمندگان بـا حـداقل شـش مـاه حضور داوطلبانه در جبهه) اختصاص دارد. (سهميه ايثارگران 5 درصد ظرفيت).

 سهمیه رزمندگان

سهمیه رزمندگان به رزمندگان بسیجی، جهادگران جهاد كشاورزی و رزمندگان ستاد كل نیروهای مسلح که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه های دفاع مقدس از سال 1359 تا 1368 را داشته باشند. این داوطلبان در صورت کسب حداقل 75 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.

 سهمیه خانواده شهدا

شامل پدر، مادر، خواهر و برادر شهید است. گزینش سهمیه خانواده شهدا مانند سهمیه مناطق بوده و ظرفیت پذیرش برای دارندگان این سهمیه به نسبت کل داوطلبان کنکور سراسری محاسبه می شود.

 بومی گزینی

سازمان سنجش آموزش کشور جهت کاهش مشکلات اقامتی (تأمین خوابگاه برای دانشجویان) و همچنین برای حل مشکل رفت و آمد داوطلبان گزینش بومی برای رشته محل­ ها را در نظر گرفت. دانشگاه های سراسری ملزم هستند 80 درصد از ظرفیت پذیرش رشته های خود را به داوطلبان بومی اختصاص دهند و مابقی آن را که حدود 20 درصد می باشد به داوطلبان غیر بومی اختصاص دهند.

همین سهمیه ها و تسهیلات در چند سال اخیر نارضایتی هایی را به دنبال داشته و باعث تبعیض، بی عدالتی بین داوطلبان آزاد و سهمیه دار شده است. در پی این اعتراضات سازمان سنجش موافقت خود را با حذف سهمیه ها و اصلاحات اعلام کرد و وزارت علوم و بهداشت از ارائه لایحه ای برای اصلاح سهمیه های کنکور سراسری خبر دادند.

موارد حذف و یا اصلاح سهمیه در لایحه پیشنهادی به مجلس

به دنبال اعتراضات داوطلبان برای حذف سهمیه های کنکور سراسری، لایحه موارد حذف و اصلاح سهمیه های کنکور آماده و به دبیرخانه هیات دولت ارسال شد مفاد این لایحه از قرار زیر می باشد:

سهمیه های مهمی چون بومی گزینی، بومی منطقه ای، بومی قطبی و بومی ناحیه ای به دلیل مشکلات متعددی که برای دانشگاه های کشور ایجاد کرده بود، در این لایحه حذف شده است.

امتیاز تسهیلات فرزندان هیئت علمی، سهمیه های قهرمانان، حافظان قرآن و کشاورزی نیز در این لایحه حذف شده اند. همچنین سهمیه مناطق محروم هم دستخوش تغییرات جدی شده است و تنها بر اساس نیاز منطقه ای و مصوبه شورای گسترش دانشگاه ها اعمال می شود.

در سهمیه مناطق، سهمیه مناطق 1، 2، 3 به دلایلی از جمله توزیع آموزشی این مناطق و زیر ساخت های آموزشی باقی مانده است اما آن نیز به صورت 50 درصد به نسبت شرکت کنندگان اعمال می شود.

ظرفیت هر کد رشته محل در آزمون سراسری در مجموع به میزان 50 درصد به نسبت شرکت کنندگان به هر یک از مناطق (یک و دو و سه) و مابقی (5 درصد) به صورت آزاد به تمامی داوطلبان متقاضی هر کد رشته محل اختصاص می یابد.

سهمیه حوادث غیر مترقبه

سهمیه حوادث غیر مترقبه (سیل، زلزله) به دلیل زمان دار بودن و محدودیت مکانی بر قوت خود باقی است.

تسهیلات المپیادی های جهانی سهمیه همچون گذشته است اما در مورد المپیاد های دانش‌ آموزی داخل کشور دارندگان مدال طلا، نقره یا برنز، حداکثر به میزان 5 درصد ظرفیت و به صورت مازاد، صرفاً در رشته‌ های مرتبط که تعیین می‌ شود مورد استفاده است.

تا قبل از ارائه این لایحه، ظرفیت پذیرش ایثارگران در آزمون ها 30 بوده که این میزان به 5 درصد مازاد تغییر پیدا کرده است.

ضمن اینکه حد نصاب ایثارگران در آزمون ها از 70 درصد نمره آخرین نفر به 85 درصد نمره آخرین نفر تغییر کرده است.

سهمیه

همان طور که مشخص است هدف اصلی این لایحه، پذیرش عادلانه داوطلبان می باشد با این دیدگاه که اگر قرار است امتیازی داده شود تنها به صورت مازاد بر ظرفیت باشد تا حق افرادی که با وضعیت علمی مناسب در کنکور شرکت می کنند ضایع نشود.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”

بسیاری از دانش آموزان یا فارغ التحصیلان دوره ی متوسطه دوم، علاقه ی زیادی به شغل معلمی دارند. شغل معلمی یکی از شریف ترین و مهمترین شغل ها در سراسر دنیا محسوب می شود و در دهه های اخیر بر این شغل، مخصوصا در کشورهای توسعه یافته توجه زیادی شده است. اگر شما نیز علاقه مند به شغل دبیری یا معلمی هستید، یکی از راه های ورود به این شغل، تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان می باشد. از جمله دانشگاه هایی که اقدام به تربیت دبیر می نمایند دو دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان می باشد. این دانشگاه ها دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. با ما همراه باشید تا با این شرایط، همچنین زمان و نحوه ی ثبت نام دانشگاه های فرهنگیان آشنا شوید.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

یکی از شرایط مهم برای قبولی و جذب در این دانشگاه ها بومی بودن فرد و تراز داوطلب در کنکور سراسری می باشد.

 

فرهنگیان

انواع پذیرش دانشگاه فرهنگیان

1. شاغلین رسمی _ پیمانی آموزش و پرورش

2. داوطلبان آزاد

شرایط ثبت نام ویژه شاغلین رسمی _ پیمانی

1. داشتن حکم کار گزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش، هنگام ثبت نام در آزمون (مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش)

2. اخذ فرم موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان شاغل از اداره متقاضیان دانشگاه فرهنگیان باید فرم موافقت با ادامه تحصیل خود را از اداره آموزش و پرورش محل خدمت دریافت نمایند.

(عدم دریافت این فرم به معنای نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون است). اگر داوطلبی موافقت نامه کتبی نداشته باشد و در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در آن، قبولی وی باطل خواهد بود.

3. عدم اشتغال به تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی و بالاتر از آن، در دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی و غیر دولتی در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل

4. داوطلبانی از قبیل معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، آزاد و … حق انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان را ندارند.

5. تمامی رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه ی گروه آزمایشی، به شاغلین رسمی و پیمانی سازمان آموزش و پرورش اختصاص دارد.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد

آموزش و پرورش معمولا هر ساله برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در دوره های تحصیلی کارشناسی پیوسته برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان از میان داوطلبان دارای صلاحیت دانشجو می پذیرد.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دارای دو نوع عمومی و اختصاصی است.

شرایط عمومی

1. دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

2. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی

3. پایبندی به اصول و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

4. داشتن سلامت روانی، جسمانی و توانایی انجام وظیفه در حیطه ی عاطفی

5. عدم سوء سابقه پیشینه، محکومیت جزایی و کیفری

6. عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات، الکل و…

7. داشتن مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی یا متوسطه دوم

 

شرایط

شرایط اختصاصی

1. داشتن حداقل نمره کل 6500 و بالاتر

2. داشتن حداقل معدل کل 14 در هنگام ورود به دانشگاه

3. داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در هنگام ورود به دانشگاه

4. مورد تایید قرار گرفتن داوطلبین از نظر سلامت جسمانی، روانی و روحی

زمان ثبت نام

زمان ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان معمولا اواخر بهمن تا اوایل اسفند ماه انجام میگیرد. داوطلبان پذیرفته شده می توانند در موعد تعیین شده به سامانه سنجش آموزش کشور مراجعه و ثبت نام کنند. برای جاماندگان از ثبت نام یک بازه ی زمانی هر ساله تمدید می شود.

نحوه ثبت نام 

داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه های فرهنگیان را دارند، بایستی در کنکور سراسری در یکی از پنج رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر یا زبان ثبت نام کرده و در این آزمون شرکت نمایند. در واقع زمان و مراحل ثبت نام همان زمان و مراحل ثبت نام کنکور سراسری می باشد. مرحله ابتدایی جهت ثبت نام مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org می باشد. پس از ورود به این سایت می توانید در قسمت سراسری، اقدام به ثبت اطلاعات خود برای ثبت نام کنکوری سراسری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

مدارم مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان همانند سایر آزمون ها می باشد:

1. شناسنامه و کارت ملی

2. شماره سریال کارت اعتباری (داوطلب با خرید کارت اعتباری باید آن را نزد خود نگه دارد).

3. معدل کتبی و معدل کل دیپلم

4. داشتن سوابق تحصیلی و پیش دانشگاهی

5. کد دانش آموزی

6. کد منطقه و آدرس کد پستی محل سکونت

7. اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کاردانش

8. اصل گواهی معافیت، اصل کارت پایان خدمت (برای مشمولین نظام وظیفه)

9. 6 قطعه عکس 4*3 پشت نویسی شده

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”

ثبت نام اولیه

سازمان سنجش آموزش کشور مسئول ثبت نام آزمون سراسری در کشور می باشد. ثبت نام آزمون سراسری به صورت اینترنتی و از سایت سنجش به آدرس زیر می باشد.

رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) در سایت سنجش (معمولاً اواسط بهمن) منتشر شده و داوطلبان می توانند این رشته ها را انتخاب کرده و در این صورت نیازی به شرکت در آزمون سراسری نخواهند داشت.

معمولا زمان ثبت نام در آزمون سراسری از اواسط تا اواخر بهمن ادامه دارد.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

مدارک لازم قبل از ثبت نام

1. کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

2. اسکن عکس داوطلب

3. تعیین گروه آزمایشی

آزمون سراسری

مدرک تحصیلی لازم جهت شرکت در آزمون سراسری

داشتن یکی از مدارک تحصیلی زیر جهت شرکت در آزمون سراسری الزامیست.

1. دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام 3-3-6)

2. گواهینامه دوره پیش دانشگاهی

3. دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه

4. مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

یکی از مدارک تحصیلی فوق را باید تا 31 شهریور همان سال دریافت کرده باشید.

باید تعهدات قانونی افرادی با مدرک کاردانی (پزشکی یا غیر پزشکی) شرکت می کنند، گذرانده شده باشد.

افرادی که دو مدرک دیپلم دارند باید با دیپلمی که با گروه آزمایشی مورد نظرشان مطابقت دارد، ثبت نام نمایند.

انواع گروه های آزمایشی

  • علوم ریاضی و فنی
  • علوم تجربی
  • علوم انسانی
  • هنر یا زبان

در صورت تمایل هر فرد که در یکی از گروه های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) ثبت نام نموده، می تواند در یک یا هر دو گروه آزمایشی زبان یا هنر نیز ثبت نام کند.

انواع سهمیه های آزمون سراسری

1. سهمیه مناطق (منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3)

2. سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا (25 درصد و 5 درصد)

3. سهمیه مناطق محروم (رشته های پزشکی و غیر پزشکی)

4. سهمیه بهیاران

ضرایب دروس

ضرایب دروس عمومی
مواد امتحانی ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان عربی 2
زبان انگلیسی 2
ضرایب دروس تخصصی
کنکور مواد امتحانی ضرایب دروس به تفکیک زیر گروه های آزمایشی
زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیر گروه 4 زیر گروه 5
کنکور ریاضی ریاضیات 4 4 3
فیزیک 3 3 2
شیمی 2 3 3
کنکور تجربی زمین شناسی 0 1 4 1 1
ریاضیات 2 3 3 4 3
زیست شناسی 4 4 2 2 2
فیزیک 2 2 2 3 2
شیمی 3 4 2 2 2
کنکور انسانی ریاضیات  2 4 4 3 3
اقتصاد 1 2 3 2 2
زبان و ادبیات فارسی 4 2 2 2 2
زبان عربی 4 1 1 1 1
تاریخ و جغرافیا 1 1 1 3 1
علوم اجتماعی 1 3 2 2 3
فلسفه و منطق 3 1 1 2 2
روانشناسی 1 2 1 3 3
کنکور هنر درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1 3 1 1 1
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
خلاقیت نمایشی 1 1 1 4 1
خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4
خواص مواد 1 1 1 1 1
کنکور زبان زبان تخصصی انگلیسی 4

دروسی که دارای ضرایب بالاتری هستند از اهمیت بالایی نیز برخوردارند و باید برای آنها زمان مطالعه بیشتری در نظر گرفته شود.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

معمولا زمان دریافت کارت ورود به جلسه هفته اول تیر ماه می باشد.

ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شده و در قسمت سراسری با ورود به اطلاعیه کارت ورود به جلسه آزمون سراسری یکی از روش های چهارگانه موجود در تصویر زیر را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات لازم وارد پورتال خود شده و کارت ورود به جلسه خود را وارد کنید.

ثبت نام

نتایج اولیه آزمون سراسری

معمولا نتایج اولیه آزمون سراسری در دهه دوم مرداد می شود. در این بازه زمانی می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش کارنامه خود را مشاهده کنید، در این کارنامه اطلاعاتی همچون رتبه، درصد، دروس و تراز و … را می توانید مشاهده کنید.

نکته حائز اهمیت این است که آیا برای انتخاب رشته مجاز هستید یا خیر؟ در صورت مجاز بودن می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید. وضعیت مجاز بودن برای دانشگاه های، سراسری، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، فرهنگیان به صورت جداگانه در کارنامه درج می شود.

نحوه انتخاب رشته

معمولا زمان انتخاب رشته آزمون سراسری دهه دوم مرداد می باشد. برای انتخاب رشته ابتدا رشته بایستی دفترچه انتخاب رشته را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و دفترچه را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید. اکنون بایستی کد رشته محلهایی مرتبط با رشته امتحانی خود را انتخاب نموده سپس بر اساس علاقه شخصی خود رشته های مربوطه را اولویت کنید. سپس اولویت های خود را در فرم انتخاب رشته موجود در سایت سازمان سنجش وارد کرده و کد رهگیری انتخاب رشته خود را دریافت نمایید. در حفظ و نگهداری کد رهگیری خود دقت فرمایید.

اعلام نتایج نهایی

کارنامه سبز

در حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی، یک کارنامه محرمانه تحت عنوان کارنامه سبز منتشر می شود، این کارنامه بر اساس کارنامه اولیه که داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده است، می باشد. در این کارنامه می توان آخرین رتبه قبولی در رشته هایی که در کارنامه انتخاب رشته هایی که در کارنامه داوطلب ثبت شده است، مشاهده کرد. کاربرد این کارنامه برای افرادی است که در یکی از انتخاب های خود پذیرش شده اند و از محل قبولی خود راضی نیستند.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت دیدگاه های پست با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاورین ما بپرسید.

 

“کاری از مرکز مشاوره تحصیلی آدنیا”