مدیران موفق دارای برخی ویژگی های مشترک هستند که شما می توانید با تمرین مستمر این ویژگی ها به یک مدیر موفق تبدیل شوید. در این مطلب 25 ویژگی که یک مدیر موفق باید به آن ها توجه داشته باشد، بیان شده است؛ اگر در نظر دارید که به عنوان یک مدیر حرفه ای و موفق فعالیت کنید مطلب زیر را از دست ندهید.

1. هدف خود را تعیین کنید 

موفقیت نیازمند کار اختصاصی است. مدیران موفق اهداف خود را می‌نویسند و گام‌های کلیدی را برای رسیدن به اهداف خود در هر روز در نظر می‌گیرند.

2. زمان خود را مدیریت می‌کنند.

زمان بسیار ارزشمند است. مدیران موفق با قطع فعالیت‌هایی که با اهداف آن ها همخوانی ندارند، زمان خود را به طور موثر مدیریت می‌کنند.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
۱) از قسمت دیدگاه های پست
۲) با پر کردن فرم مشاوره کسب و کار در صفحه بسته های مشاوره ای

3. سرمایه‌گذاری در دیگران 

مدیران موفق به طور مداوم بر دیگران سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه‌گذاری در دیگران شامل تشویق، آموزش، نظارت و حمایت از رهبران آینده می‌شود.

4. به طور موثر ارتباط برقرار می‌کنند

مدیران موفق توانایی‌های ارتباطی خوبی دارند. ارتباط موثر به گوش دادن و پرسیدن سوالات نیاز دارد. افرادی که به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند نیز به سوالاتی پاسخ می‌دهند که از آن‌ها پرسیده می‌شود و آن‌ها اطلاعاتی را که به نفع دیگران است به اشتراک می‌گذارند

5. بر روی تصویری بزرگ فوکوس می‌کنند

مدیران موفق در برنامه‌ریزی های استراتژیک و اجرای موثر، شرکت می‌کنند. برای انجام این کار، آن‌ها چشم‌انداز خود را گسترش می‌دهند تا درک کنند که چگونه تمام اجزای یک برنامه، پروژه و یا هدف را با یکدیگر منطبق نمایند.

چگونه مدیر موفقی باشیم؟

6. برای توسعه ی شخصی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند

بهترین مدیران اهمیت سرمایه‌گذاری در رشد حرفه‌ای و شخصی خود را درک می‌کنند. آن‌ها کتاب‌ می‌خوانند، در سمینارها شرکت می‌کنند و یا به دنبال پیشرفت می‌گردند. همچنین ادامه تحصیل، اعتبار آن‌ها را افزایش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در بالای روندهایی که بر حوزه‌های تخصص آن‌ها تاثیر می‌گذارد قرار گیرند.

7. ریسک می‌کنند 

ریسک کردن باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود و توانایی مدیر موفق را افزایش میدهد. مدیران موفق مایل به امتحان کردن چیزهای تازه و نو و تجربه با ایده‌های جدید هستند.

8. یکپارچگی دارند

مدیران موفق ثبات بین کلمات و اعمال خود را نشان می‌دهند. ثبات آن‌ها الهام‌بخش دیگران برای اعتماد به آن‌ها و توانایی آن‌ها برای مدیریت است.

9. منظم هستند

انضباط فردی یک ویژگی مدیریتی مهم است. این کار مستلزم درگیر شدن در فعالیت‌های سازگار حتی زمانی است که شما احساس می‌کنید آن را دوست ندارید. خود انضباطی، یک حس موفقیت را از خود نشان می‌دهد و به مدیر موفق اجازه می‌دهد تا به اهدافش دست یابد.

10. استراتژیک هستند

مدیریت استراتژیک نیازمند تحلیل فکری، برنامه‌ریزی و اجرا است. مدیران موفق زمان را برای فکر کردن از طریق سناریوهای مختلف در نظر می گیرند و عواقب اقدامات احتمالی را در پیش بینی می کنند.

 11. درخواست بازخورد می‌کنند

پیتر دراکر، موسس مدیریت مدرن گفته است: “تنها راه برای کشف نقاط قوت، تجزیه و تحلیل بازخوردهاست.

12. به دنبال مشاوره هستند

به دنبال توصیه‌هایی برای تصمیم‌گیری‌های موثر هستند. توصیه آگاه به یک مدیر اجازه می‌دهد تا به نقاط کور خود دقت کند. دریافت راهنما با ارائه یک دیدگاه متفاوت، سبک رهبری را ارتقا می‌دهد.

13. همکاری را ترویج می‌کنند

مدیر موفق نیاز به درگیر کردن دیگران و الهام بخشیدن به آن‌ها به سمت اهداف مشترک دارد. به اشتراک گذاشتن اطلاعات و دعوت کردن دیگران به مشارکت در همکاری، اعتماد به تیم و ایجاد یک حس مشترک را در پی دارد.

14. قابل‌ مشاهده هستند

مدیران موفق قابل‌ رویت هستند و فرصت‌های دیده شدن برای تیم خود را ایجاد می‌کنند. افق دید ارتباط با دیگران، راه های تعامل را تسهیل می‌کند و سکویی برای نشان دادن دستاوردها فراهم می‌کند.

15.به دیگران احترام می‌گذارند

اعتماد و احترام بنیادی برای مدیر موثر است. هیچ‌کس دوست ندارد به ما بی‌احترامی کند. مدیران موفق مودب و با ملاحظه هستند. توجه بی‌ریا به دیگران باعث ایجاد وفاداری و تقویت احترام متقابل می‌شود.

16. دستاوردهای دیگران را تبلیغ می کنند 

همه می‌خواهند بخشی از تیم برنده باشند. دادن اعتبار به دیگران و تصدیق دستاوردهای آن‌ها دو روش است که مدیران موفق به آن توجه دارند. ترویج دستاوردهای دیگران انگیزه برای رسیدن به موفقیت را بیشتر می کند.

چگونه مدیر موفقی باشیم؟

17. یک شبکه میسازند

روابط کاری خوب برای پیشرفت شغلی و شخصی مهم هستند. یک مدیر موفق در شبکه‌های ساخت ‌و ساز استراتژیکی کار می‌کند که اهداف شخصی و حرفه‌ای آن‌ها را پشتیبانی می‌نماید. آن‌ها فرصت‌های منظمی را برای ایجاد ارتباط واقعی با افراد داخل و خارج از جامعه ی حرفه‌ای خود ایجاد می‌کنند.

18. خود را برای آینده آماده می کنند

در یک محیط کار در حال تغییر که به طور فزاینده‌ای تحت ‌تاثیر تکنولوژی و بازارهای جهانی قرار گرفته، توجه به موقعیت خود برای آینده برای موفقیت شغلی و موفقیت تیم حیاتی است. مدیران موفق با خواندن نشریات ادواری، شرکت در کنفرانس‌ها و شبکه‌های اجتماعی در صدر رونده‌ای صنعت می‌مانند. آن‌ها همچنین به دنبال فرصت‌هایی برای به اشتراک گذاشتن چیزهایی هستند که با اعضای تیم یاد می‌گیرند و روش‌های جدیدی را در فرآیندهای کاری خود وارد می‌کنند.

19. با سیاست اداره ی خود را کنترل میکنند

مدیران موفق سیاست اداری را می‌پذیرند. آن‌ها درک می‌کنند که سیاست اداری یک واقعیت زندگی است. اما آن‌ها همچنین درک می‌کنند که هدایت دفتر مستلزم آن نیست که آن‌ها ارزش‌های شخصی خود را نقض کنند. در عوض، آن‌ها فرهنگ استراتژیک شبکه ی خود را می‌سازند و صادقانه با یکدیگر تعامل دارند تا به طور موثر بر دیگران نیز تاثیر بگذارند.

 20. تعارض را مدیریت می‌کنند 

کار کردن در محل کار با تعارضات امری اجتناب‌ ناپذیر است. به جای دوری از تعارض، مدیران موفق به دنبال پرداختن به وضعیت‌های دشوار حرفه‌ای هستند. آن‌ها در گفتگوهای سخت گیر می‌افتند، به دنبال زمینه‌های مشترک هستند و روابط را حفظ می‌کنند.

21. اشتباهات را تصدیق می‌کنند

اشتباه کردن بخشی از زندگی است. مدیریت موثر خواستار شفافیت و پاسخگویی است. بنابراین، مدیر موفق اشتباهات خود را تصدیق می‌کند، از آن‌ها یاد می‌گیرد و دفعه بعد بهتر عمل می‌کند.

 22. متواضع هستند

بهترین مدیران متواضع هستند. بسیاری از آن‌ها فروتنی خود را با ضعف نشان می‌دهند. اما در حقیقت فروتنی توانایی ارزیابی دقیق نقاط قوت و محدودیت‌ها را دارد. این یک روش جذاب است و اعتماد به نفس را نیز افزایش میدهد.

23. برای حفظ تعادل در کار و زندگی تلاش می‌کنند.

حفظ فرهنگ یک کار با عملکرد بالا نیازمند تعادل کار و زندگی است .همه ی مدیران برای شارژ مجدد به زمان نیاز دارند. با صرف زمان استراحت، با عزیزان خود ارتباط برقرار کنید و علایق شخصی را دنبال کنید و کار را به چشم‌انداز تبدیل کرده و به مدیران به عنوان مردم نگاه کنید.

24. از تیم خود پشتیبانی می‌کنند 

مدیران نمی‌توانند بدون حمایت تیم‌های خود موفق شوند. بهترین مدیران به تیم‌های خود قدرت می‌دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا در کارشان مالکیت داشته باشند. مدیران موفق تیم‌های خود را با تشویق، ابزارها و منابعی که لازم است کارشان را انجام دهند، فراهم می‌کنند.

 25. می‌گویند :” متشکرم “

در یک محل کار، ابراز تشکر اغلب نادیده گرفته می‌شود. گفتن ” ممنون ” چند ثانیه طول می‌کشد. اما تاثیر آن می‌تواند یک عمر طول بکشد.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
۱) از قسمت دیدگاه های پست
۲) با پر کردن فرم مشاوره کسب و کار در صفحه بسته های مشاوره ای

 

ترجمه شده توسط انجمن کسب و کار

“کاری از انجمن کسب و کار گروه علمی فرهنگی آدنیا”

4 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.