مشاوره

آزادسازی مدرک

در کشور ما تحصیل در دانشگاه های سراسری در مقاطع مختلف بصورت رایگان انجام می شود؛ اما دانشجویان این دانشگاه ها بایستی در قبال دریافت اصل مدرک خود هزینه آن را پرداخت نمایند یا اینکه از روش های دیگری که قصد داریم در ویدیوی زیر به آن بپردازیم، اقدام…

راه های ورود به دکترا

داوطلبان گرامی اگر از راه های ورود به مقطع دکترا اطلاعی ندارید و می خواهید در این مقطع شرکت کنید، ویدئوی زیر را مشاهده فرمایید. جدول 1- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی ردیف نوع فعالیت حداقل امتیاز حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی(طبق نظر…

راه های ورود به کارشناسی ارشد

داوطلبان گرامی اگر از نحوه ی ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد و شرایط استعداد درخشان اطلاعی ندارید ویدئوی زیر را مشاهده کنید.         در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه ی راه های ورود به کارشناسی ارشد می توانید با خرید بسته های زیر با مشا…

در این مقاله سعی کرده ایم داوطلبان آزمون سراسری را با انواع سهمیه ها در این آزمون آشنا کنیم. سهمیه ها بر روی رتبه داوطلب تاثیر بسزایی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
۱) از قسمت دیدگاه های پست
۲) با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی در صفحه بسته های مشاوره ای

انواع سهمیه های آزمون سراسری

هر داوطلب بر اساس شرایط خود میتواند یکی از سهمیه های زیر را تقاضا کند:

1. سهمیه مناطق (منطقه 1، منطقه 2، منطقه 3)

2. سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا

3. سهمیه مناطق محروم (رشته های پزشکی و غیر پزشکی)

4. سهمیه بهیاران

شرایط استفاده از سهمیه های آزمون سراسری

1. سهمیه مناطق

داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق طبق شرایط و ملاکهای زیر در یکی از مناطق 1، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند.

الف) محل اخذ مدرک تحصیلی متوسطه دوم (پایه دهم تا دوازدهم) برای داوطلبان نظام جدید (3-3-6)

ب) محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام ترمی واحدی و سالی واحدی

ج) محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان و یا هنرستان برای داوطلبان نظام قدیم

و) محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان و یا هنرستان برای فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) آموزشکده های فنی و حرفه ای

ه) داوطلبانی که حداقل 2 سال از 3 سال آخر تحصیل و یا سال آخر تحصیل دوره متوسطه خود را خارج از کشور گذرانده باشند و داوطلبان معلول، جزو سهمیه منطقه 3 محسوب می شوند.

آزمون سراسری

2. سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا

داوطلبان آزمون سراسری بر اساس شرایط زیر می توانند متقاضی این سه نوع سهمیه باشند:

الف) سهمیه رزمندگان

داوطلبانی که حداقل شش ماه داوطلبانه در مناطق عملیاتی حضور داشته اند می توانند متقاضی این سهمیه باشند. کارکنان پایور ارتش در صورت داشتن حداقل 8 ماه و سربازان وظیفه در صورت داشتن 12 ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی نیز می توانند متقاضی این سهمیه باشند. حد نصاب قبولی برای مشمولان سهمیه رزمندگان 75 درصد نمره آخرین نفر قبولی است.

نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج، مشمول استفاده از این سهمیه نمی شوند.

همسر و فرزندان رزمندگان به هیچ عنوان مشمول استفاده از این سهمیه نمی باشند.

ب) سهمیه ایثارگران

(جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان)، (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان)، (همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر)

(آزادگان و همسر فرزندان آنان) و (همسر فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانی در مناطق عملیاتی) مشمول استفاده از این سهمیه می باشند.

سهمیه ایثارگران به دو نوع تقسیم بندی می شود: 25 درصد، 5 درصد

نکاتی در زمینه ایثارگران

1. 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان 25درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان)، (همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر) و (آزادگان و همسر و فرزندان آنان) اختصاصی دارد و این داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران 25 درصد خواهند شد.

2. 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل نیز به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان) و (همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی) اختصاص دارد و این داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران 5 درصد خواهند شد.

در صورتی که 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته ی محل که به مشمولین سهمیه ایثارگران 25 درصد اختصاص دارد تکمیل نشود و خالی بماند آن ظرفیت به ظرفیت 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل که به مشمولین سهمیه ایثارگران 5 درصد اختصاص دارد اضافه خواهد شد و اگر باز همه این ظرفیت تکمیل نشود مابقی آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می یابد.

حد نصاب قبولی برای مشمولان سهمیه ایثارگران (هم 25 درصد و هم 5 درصد) 70 درصد نمره آخرین فرد قبولی است.

داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران فقط مجازند یکبار از سهمیه ی خود در رشته های دوره روزانه اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت نام کرده یا نکرده باشند و دو بار از سهمیه ی خود در دوره های دیگر (نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، نیمه حضوری، مجازی و پردیس) استفاده کنند.

ج) سهمیه خانواده شهدا

خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر شهید) می توانند متقاضی دریافت سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا با شرایط اختصاص یافته در سهمیه ایثارگران باشند.

3) سهمیه مناطق محروم (رشته های پزشکی و غیر پزشکی)

الف) سهمیه مناطق محروم رشته های پزشکی

معمولاً 30 درصد ظرفیت رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی و چند رشته دیگر به داوطلبان بومی استانی و بومی شهر (بخش) اختصاص دارد که دارای شرایط زیر می باشد:

  • دارای تعهد خدمت به مدت سه برابر تحصیل در مناطق محروم
  • در صورت قبولی در این رشته ها امکان تغییر رشته یا محل تحصیل وجود نخواهد داشت.
  • بعد از اتمام دوره ی تعهد خدمت مدرک فارغ التحصیلی به فرد داده می شود.
  • بعد از اتمام دوره ی تعهد خدمت فارغ التحصیلان می توانند در مناطق دیگر نیز فعالیت پزشکی انجام دهند.

ب) سهیه مناطق محروم رشته های غیر پزشکی

حداقل 40 درصد از ظرفیت کد رشته محل های دوره ی روزانه به استان هایی نظیر سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، بوشهر، ایلام و چهارمحال بختیاری اختصاص دارد.

آزمون سراسری

4)سهمیه بهیاران

بهیارانی که مشغول حرفه ی بهیاری هستند و دارای دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید (کارودانش) هستند می توانند برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده نمایند.

در سال تحصیلی 97-96 به مدت 3سال دیگر، 5 درصد ظرفیت پذیرش مقظع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری به این سهمیه اختصاص داده شد.

داوطلب متقاضی این سهمیه باید حداقل دارای 3 سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیر دولتی در استان محل خدمت باشند.

داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیپلم بهیاری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی الزامی است.

مقاله “حذفیات و اصلاحات مهم سهمیه های کنکور” را مطالعه فرمایید.

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
۱) از قسمت دیدگاه های پست
۲) با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی در صفحه بسته های مشاوره ای

 

“کاری از انجمن مشاوره گروه علمی فرهنگی آدنیا”

یکی از بهترین و صحیح ترین روش های مطالعه و یادگیری، روشی است که دانشگاه هاروارد با بررسی شیوه های مطالعه ی دانشجویان موفق خود مورد بررسی قرار داده است، که در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
1) از قسمت دیدگاه های پست
2) با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی در صفحه بسته های مشاوره ای

مراحل روش PQRST

این روش مطالعه که بر اساس حروف اول مراحل پنجگانه ی آن نام گذاری شده است دارای مراحل زیر می باشد:

1. مرحله ی پیش خوانی (Prewiew)

ابتدا مطالب کتاب درسی را حالت روزنامه وار مطالعه کنید به طوری که فقط کمی آهسته نسبت به موضوع و محتوای کتاب آگاهی پیدا کنید. این کار باعث می شود ناخودآگاه مطالب را به صورت مفهومی بیاموزید. این مرحله شامل مطالعه ی عنوان فصل، خواندن سطحی مطالب فصل و نگاه گذرا به تصاویر و مثال ها میباشد.

2. مرحله ی طرح سوال (question)

پس از خواندن مطالب به صورت سطحی بهتر است عناوین و تیتر های مطالعه شده به صورت سوالی مطرح شوند با این کار حس کنجکاوی و انگیزه یادگیری در فرد بالا رفته و در نتیجه فرآیند یادگیری سریعتر و عمیقتر خواهد بود.

3. مرحله ی خواندن (Reading)

پس از گذراندن دو مرحله ی پیش خوانی و طرح سوال لازم است مطالب به صورت عمیق تر و دقیق تر مطالعه شود. در این مرحله بهتر است نکات مهم مطلب یادداشت برداری شود.

4. توضیح دادن به خود (Self-recitation)

بعد از مطالعه ی عمیق، باید بدون مراجعه به کتاب مطالب را (با صدای بلند یا آهسته) برای خود توضیح دهید. همچنین در این مرحله باید به پرسش های مطرح شده در مراحل قبل پاسخ داده شود. در صورتی که در پاسخ به پرسش ها دچار مشکل شدید مراجعه به کتاب و مطالعه ی مجدد آن ضروری است.

5. مرحله ی آزمون (Test)

در این مرحله که باعث ارزیابی مطالعه میشود ما متوجه می شویم تا چه اندازه مطالب را یاد گرفته ایم و در صورتی که بخشی از مطالب در ذهن ما به خوبی ادراک نشده است آن را جبران کنیم.

مراحل چهارم و پنجم از مراحل بسیار مهم در فرآیند یادگیری است و رعایت نکردن آن ها باعث به وجود آمدن استرس و اضطراب هنگام بازدهی مطالب در ذهن میشود.

روش مطالعه

روش های مطالعه

همچنین برای بازدهی بیشتر مطالعه میتوانید روش های زیر را به کار بگیرید:

برای بهبود و افزایش بازده یادگیری باید اصول زیر را با دقت اجرا کنید؛ دقت داشته باشید که با رعایت این اصول می‌توانید بهتر بیاموزید و از وقت خود حداکثر استفاده را ببرید.

داشتن هدف

شما باید قبل از مطالعه برای خودتان هدفی را مشخص کنید، به این معنی که این درس را به چه منظوری می‌خواهید مطالعه کنید، آیا فقط نکته‌های اصلی درس را می‌خواهید یا قصد دارید همه مطالب کتاب را بفهمید.

تعیین زمان مطالعه

باید مشخص کنید چه مقدار زمان می‌خواهید صرف مطالعه کنید. تعیین زمان و مقدار مطالعه به فراگیر آرامش می‌دهد و این آرامش موجب افزایش میزان یادگیری و سرعت مطالعه می‌شود.

مطالعه فعال

دانش‌آموز یا دانشجویی که به منظور یادگیری و به صورت هدفدار مطالعه می‌کند، برای یادگیری بهتر باید مطالعه فعال داشته باشد. شما می‌توانید با خلاصه‌برداری، حل تمرین، علامت‌گذاری و گزینش نکته‌های مهم، مطالعه خودتان را فعال کنید.

تمرکز در مطالعه

وقتی تصمیم به مطالعه می‌گیرید، فوراً شروع کنید و اجازه ندهید افکار مزاحم مانع شما شود. به این فکر کنید با گذشت زمان و عدم استفاده از آن استرس زیادی به شما وارد خواهد شد.
برای داشتن یک مطالعه مفید و به منظور داشتن درک بهتر مطالب باید پس از حدود 45 دقیقه مطالعه به خود استراحت کوتاهی (10 – 15 دقیقه) بدهید.
همچنین سعی کنید برای بهتر شدن روند مطالعه موارد زیر را رعایت کنید:
  • یک مکان ثابت را برای مطالعه در نظر بگیرید.
  • ابزارهایی که باعث حواس پرتی می شود را از دسترس خود خارج کنید.
  • خواب آلود بودن هنگام مطالعه فرآیند یادگیری را به شدت کاهش می دهد پس سعی کنید خواب کافی (8 ساعت در طول شبانه روز) را رعایت کنید.
  • تغذیه ی مناسب نقش بسزایی در عملکرد مغز شما دارد پس حواستان به تغذیه ی صحیح خود باشد.
  • سعی کنید با یک برنامه ریزی صحیح درسی در وقت خود صرفه جویی کنید.

 

اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از دو طریق زیر با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کنید:
1) از قسمت دیدگاه های پست
2) با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی در صفحه بسته های مشاوره ای

 

“کاری از انجمن مشاوره گروه علمی فرهنگی آدنیا”

حدود سه دهه است که کنکور با انواع سهمیه ها و امتیازات مختلف مواجه است.

در سال های اول برگزاری کنکور سراسری موضوع سهمیه مربوط به سهمیه های بومی بود؛ یعنی تنها برای مناطق مرحوم کشور و برای بعضی از رشته ها در نظر گرفته می شود.

بعد از انقلاب:

شورایی عالی انقلاب فرهنگی در بازنگری کمی، مواد آزمون و سهمیه های پنج گانه مناطق و سهمیه های آزاد را به سه سهمیه تغییر داد و پس از آن سهمیه های مختلفی با توجه به شرایط کشور به وجود آمد. برای مثال:

بعد از جنگ، مجلس شورایی اسلامی سهمیه های را برای خانواده های شهدا، جانبازان، رزمندگان، حافظان قرآن، بهیاران و حتی تهسیلاتی را برای فرزندان هیأت علمی در نظر گرفت.

با افزایش سهمیه ها انتقاداتی نسبت به آن صورت گرفت. در چند سال اخیر شاهد اعتراضاتی به انواع سهمیه ها بودیم؛ در شهریور ماه امسال این اعتراضات شدت گرفت و بیش از هزار نفر از داوطلبان کنکور ارشد با اعتراضی به نتایج اعلام شده انواع مختلف سهمیه را موجب بی عدالتی دانسته و خواسته بودند سهمیه های جانبازان بالای 25 درصد و جانبازان کمتر 25 درصد که در اصطلاح سهمیه های 25 درصدی و پنج درصدی گفته می شود و سهمیه استعدادهای درخشان، از این پس به صورت مازاد بر ظرفیت های اعلام شده از سمت سازمان سنجش مورد پذیرش قرار بگیرند.

سهمیه مناطق کنکور سراری:

شرکت کنندگان متقاضی سهمیه مناطق با توجه به ملاکهای زیر جزء یکی از مناطق 1،2،3 محسوب می شوند.

الف. برای داوطلبان نظام آموزشی جدید بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر در دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم)

ب. برای داوطلبان نظام ترمی واحدی و سالی واحدی آموزش متوسطه، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دوسال آخر دبیرستان

ج. برای داوطلبان نظام قدیم آموزشی متوسطه، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان یا هنرستان

گزینش بومی:

نحوه تقسیم ظرفیت رشته های بومی به سهمیه های مختلف هر رشته محل (یک رشته در یک دانشگاه)، ظرفیتی دارد که میان سهمیه های مختلف تقسیم می شود. در گزینش بومی، بخشی از ظرفیت هر رشته مخصوص داوطلبان بومی است.

رشته های موجود در دانشگاه ها به دو دسته کلی (کشوری و بومی) تقسیم می شوند.

رشته های کشوری:

رشته های هستند که در رکن کشور، و فقط در بعضی از دانشگاه ها وجود دارند. مانند رشته های بیوتکنولوژی یا باستان شناسی.

رشته های بومی:

به جز رشته های کشوری، رشته های تحصیلی دوره های روزانه بر اساس میزان پراکندگی آنها در سطح کشور به سه نوع رشته های انسانی، ناحیه ای و قطبی تقسیم می شود.

1. رشته های انسانی: رشته ای است که در بیشتر استان های کشور دایر است.

2. رشته های ناحیه ای: رشته ای است که در بیشتر استان ها دایر نیست ولی در چند استان کنار هم (که یک ناحیه را تشکیل می دهند) وجود دارند: مانند رشته های معماری، پزشکی، حقوق دوره روزانه.

3. رشته های قطبی: رشته ای است که در بیشتر مناطق دایر نیست ولی در چند ناحیه کنار هم ( که یک قطب را تشکی می دهند) وجود دارند: مانند رشته های مهندسی صنایع، فیزیوتراپی، تاریخ دوره روزانه.

سهمیه رزمندگان، جانبازان و خانواده شهید

1. سهمیه رزمندگان:

آن دسته از کارکنان کادر ثابت پیمانی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که علاوه بر میزان موظفی، از تاریخ 31 شهریور 67 حداقل 6 ماه پیوسته و یا 9 ماه ناپیوسته شرکت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند.

2. سهمیه ایثار گران:

(جانبازان 25 درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آنان). (جانبازان زیر 25 درصد، همسر و فرزندان آنها). (آزدگان و همسر و فرزندان آنان). (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر). وهمچنین ( همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه)

3. خانواده شهدا:

خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر شهید)

بهیاران

بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید (کارودانش) مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه ای بهیاری اشتغال دارند می توانند با تهیه گواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود منحصراٌ برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند. این ظرفیت از سال 96_97 به مدت سه سال به میزان 5 درصد ظرفیت در قالب ظرفیت های موجود تمدید شده است، سهمیه بهیاران در دسته پرستاری در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی محل اشتغال متقاضیان معتبر است.

حافظان قرآن

به منظور اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید مصوب سال 1375 مجلس شورای اسلامی حافظان کل قرآن مجید می توانستند با شرکت در کد رشته امتحانی 111 آزمون کارشناسی ارشد از مزایای در نظر گرفته شده استفاده کنند.

(تغییرات مهم لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزشی عالی؛ بر اساس ماده آیین لایحه آمده است که سهمیه بهیاری نیز در کنار سهمیه های بومی گزینی، قانون عدالت آموزشی، سهمیه های مندرج در قانون خدمات رسانی به ایثار گران و اصلاحات بعدی آن، قانون ورود رزمندگان به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، سهمیه های مربوط به کارگر نمونه، قهرمانان ورزشی، حافظان قرآن و دانشجویان نمونه کشوری لغو شده است.)

امتیازات تسهیلات نقل و انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی برای کنکور سراسری

اعضای هیأت علمی وزارت خانه های (علوم تحقیقات و فناوری) و بهداشت، (درمان و آموزشی پزشکی) و اعضای هیأت علمی دانشگاه های وابسته به سایر وزارتخانه ها و نهاد ها، اعم از نظام و غیر نظامی و همچنین موسسات غیر انتفاعی و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از تسهیلات این بخشنامه استفاده کنند.

بر اساس این دستور العمل پذیرفته شدگان آزمون سراسری می توانند از دانشگاه های واقع در شهر خدمت (ترجیحا دانشگاه محل خدمت) عضو هیأت علمی و یا در صورت نبودن آن دسته رشته در آن شهر به دانشگاه نزدیک ترین شهر به محل خدمت عضو هیأت علمی با تعیین سازمان سنجش آموزش کشور در همان مقطع، گروه آزمایشی و دارا بودن حد نصاب مطابق با ضوابط اعلام شده انتقال یا تغییر رشته بدهند.

تغییر رشته و انتقال فقط به شهر دانشگاه محل خدمت عضو هیأت علمی و در صورت عدم وجود رشته به نزدیک ترین شهر به محل خدمت عضو هیأت علمی امکان پذیر است.

(تغییرات مهم لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزشی عالی در این بخش این است که بر اساس ماده 8 مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی از زمان اجرای این قانون لغو شد.)

تغییرات سهمیه های مختلف در این لایحه را می توان به صورت جدول زیر خلاصه کرد:

جدول تغییرات سهمیه ها بر اساس لایحه توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات تحصیلی
نوع سهمیه سهمیه لایحه جدید
سهمیه حافظان قرآن حذف
سهمیه رزمندگان ادغام در سهمیه ایثار گران 
سهمیه ایثار گران (بالای 25 درصد و کمتر از 25 درصد) افزایش حد نصاب علمی به 85 درصد آخرین فرد قبولی، کاهش سهمیه به 5 درصد ظرفیت مازاد
سهمیه مناطق 1 و 2 و 3  کاهش میزان 50 درصد به نسبت شرکت کنندگان در هر منطقه
تسهیلات فرزندان هیأت علمی حذف
سهمیه بهیاران حذف
سهمیه کشاورزی  حذف
منطقه ای حذف
بومی قطبی حذف
بومی ناحیه ای حذف
سهمیه بومی گزینی حذف
سهمیه مناطق محروم غیر پزشکی حذف
سهمیه مناطق محروم پزشکی  حذف
سهمیه استعدادهای درخشان  حداکثر تا 5 درصد مازاد بر ظرفیت هر کشور
سهمیه المپیادهای دانش آموزی داخلی کسب حد نصاب 9 درصدی گزینش آزاد در کد رشته مورد تقاضا
سهمیه بلایای طبیعی به صورت مازاد بر ظرفیت، تحصیص از طرف سازمان آموزش کشور 

در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید با پر کردن فرم زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

فرم ثبت مشاوره تحصیلی

  • یکی از بسته های بالا را انتخاب کنید.

 

“کاری از انجمن مشاوره گروه علمی فرهنگی آدنیا”