انواع خیانت کدام اند؟

آیا انواع بی وفایی را می شناسید؟

واژه ی خیانت دارای معانی و ابعاد گسترده ای است. بی وفایی می تواند عاطفی، کلامی، مجازی، جنسی و … باشد. خیانت به هرگونه ای که باشد، آسیب های بسیاری را برای زن و شوهر و حتی فرزندان آنها به بار می آورد.

اطلاع از انواع خیانت و جنبه های مختلف آن به شما کمک می کند تا از این مشکل پیشگیری کنید و یا از آسیب های آن بکاهید. اما آیا بی وفایی تنها به معنای ایجاد رابطه جنسی با فردی دیگر است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال ویدئوی زیر را مشاهده فرمایید.

فرم ثبت مشاوره خانواده

 • یکی از بسته های بالا را انتخاب کنید.

 

مشاور: زهرا نصیری کارشناس روانشناسی

“کاری از انجمن روانشناسی گروه علمی فرهنگی آدنیا”

4 پاسخ
 1. مونا مرادی
  مونا مرادی گفته:

  با تشکر از ویدئوی خوبتون
  موضوع بسیار خوبی بود که الان خیلی ها دچارش هستن

 2. زیبا ساعدی
  زیبا ساعدی گفته:

  سلام من خانمی ۲۹ ساله هستم. من و همسرم ازدواج عاشقانه ای داشتیم. من خیلی همسرمو دوست دارم. الان دوساله ازدواج کردیم و ۴ سال دوست بودیم. یکسال از ازدواجمون گذشته بود که از طرف مدیر شرکت بهم ابراز علاقه شد من شوکه شدم و رد کردم اما ایشون اصرار کرد که فقط در حد پیام و درد و دل…خوب من نمی خواستم وارد شم اما وسوسه شدم با خودم گفتم در این حد که ایرادی نداره شاید به رشدم توی شرکت هم کمک کنه برام وسوسه انگیز بود اما الان که یکسال میگذره من هر ثانیم با فکر به ایشون میگذره من خیلی وابسته و علاقه مند شدم بهش و متاسفانه باهم رابطه جنسی هم داریم. هم من هم ایشون خیلی به هم علاقه مند شدیم اما این رابطه به دلیل مشغله های زیاد ایشون خیلی بهم فشار آورده بشدت بهش وابسته هستم اما اون زمان کافی نداره. از طرفی از این وابستگی من کلافه شده و میگه باید رفتارتو درست کنی نباید اینقدر وابسته باشی اگه چندروز نیستم باید طاقت بیاری تماسی نگیری اما من نمیتونم. از طرفی من همسرمو خیلی دوست دارم به شدت عذاب وجدان دارم. تبدیل شدم به یه آدم مضطرب که اصلا نه آرامش دارم نه تمرکز. ثانیه ای فکرم راحت نیست. من نمیتونم رابطمو با اون آقا قطع کنم به شدت بهش وابستم. نمیدونم باید چیکار کنم. اگه یه روز نبینمش یا باهاش حرف نزنم همه وجودم میشه استرس و باید قرص بخورم. از طرفی شرمنده همسرم هستم. من باید چیکار کنم؟

  • انجمن روانشناسی
   انجمن روانشناسی گفته:

   سلام با توجه به شرایط موجود شما احساس عذاب وجدان کاملاً طبیعیست که باعث آشفتگی شما شده .مسئله ای که باید در شما به صورت ریشه ای بررسی شود اینکه علت مهم وابستگی شما چیست ؟ماندن در این رابطه که مبنا آن خیانت هستش با این حجم وابستگی عواقب جبران ناپذیری برای زندگی مشترکتون و همینطور در زندگی فردی داشته است. مثل حرکت روی لبه تیغ هستیید کاملا مشهود است لذت نبردن از این رابطه ها. قرار نیست کسی شما را مجبور به کاری که دوست نداری کنه. شما قراره به کمک روانشناس راهی را انتخاب کنی که آسیب کمتری ازش ببینی . برای یک بار هم که شده با خودت آشتی کن و به فکر خودت باش. موفق باشید.

دیدگاه ها غیر فعال است.